IPB

Tere külaline ( Logi sisse | Registreeru )

3 Pages V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lestad-., Varustus, arutleu.
Ken
post Sep 5 2011, 17:57:21
Postitus #1

Member
**

Grupp: Members
Kasutaja nr.: 323

Sooviks suurendada oma teadmisi lestade koha pealt. Mis mudel ja mis firma lestad on head/halvad. Mis lestad teil endil on, mida soovitate. Kuna endal on plaanis osta omale uued lestad oleks informatsioon väga kasulik.
Go to the top of the page

+Quote Post
martin366
post Sep 6 2011, 06:42:07
Postitus #2

Advanced Member

Kasutaja nr.: 402

Oleneb palju nõus välja käristama ? smile.gif

+Quote Post
Ken
post Sep 6 2011, 13:56:12
Postitus #3

Member
**

Max. 100 eurot.

+Quote Post
martin366
post Sep 6 2011, 15:37:26
Postitus #4

Advanced Member

Ise kasutan Beuchat Mundial Competition 65€ lesti, kiidetakse - http://www.eurodiveshop.com/spearfishing/f...ompetition.html
V-b et paremadki on Cressi Gara 3000LD 75€ - http://www.eurodiveshop.com/spearfishing/f...ra-3000-ld.html
Omer Stingray pikad 88€ ka hea - http://www.eurodiveshop.com/spearfishing/f...r-stingray.html
Omer Stingray lühikesed 75€ - http://www.eurodiveshop.com/spearfishing/f...gray-short.html

Eurodiveshop asub Lätis, postikulu 5€, pakk tuleb 3 päeva (y)

Beuchati, Cressi ja Omeri pikad päris algajatele ei sobi ma arvan (juhul kui oled), kuna väsitavad kiirelt jalad ära, kuid harjutamine teeb meistriks tongue.gif
Ma ise soovitaks ülevaadete järgi Cressi omasid smile.gif

Äkki keegi targem oskab täpsemalt soovitada wink.gif

+Quote Post
Kolmhark
post Sep 6 2011, 18:56:13
Postitus #5

Advanced Member

Kasutaja nr.: 220

Cressi reaction pro lestad on mul juba pikemat aega http://www.cressi.it/Catalogue/Details.asp?id=402

Olen proovinud neid Gara-sid - minujaoks liiga kange, ei kujuta ette, et oleks "pikapeale" ära harjunud.
Mingeid spets kalamehe lesti olen ka proovinud (specialfins või midagi, sinikas sokutas), sellised pikemad olid - minu jaoks jälle liiga pehmed.

Ma laenasin, ka foorumi vahendusel, erinevaid mudeleid ja siis ostsin omale cressi omad, sinikas tegi veel hea hinna. Need reaction pro-d tõesti ei näe peened välja, ei ole pikad, ei saa väänata 360 kraadi peale aga selle raha eest tõesti väga ok lestad. Tavaliselt olen 2 tundi meres, ujuda saab koguaeg, ei väsi jalg ära ja jõuab ka kuhu vaja. Kui logistika sobib võin laenata oma jagusid, saad kas basseini või kuhugi proovima minna.

+Quote Post
hud
post Sep 6 2011, 19:38:21
Postitus #6

Advanced Member

Grupp: Elite members
Kasutaja nr.: 194

pane 25 euri juurde ja osta normaalseid. noh ei saa plastikust laba ja klaasriiest/karbonist laba omavahel võrrelda! kes ei usu, teeme Tartu ujulas katsetuse! ja see klaasriie laba ei ole ka nii kallis, lihtsalt on omer väga kõva reklaami teinud ja algajad teistest variantidest ei tea. mõtle ise, nt., omer stingray: kalossid maksavad ca 65 euri ja lestad ise 80, labade hind = 15 euri. kas on head labad??? laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif samasuguste kalossidega omer stingray carbon maksab juba 280 euri => labade hind 220 euri. vot see liigub vees kindlasti paremini.

http://www.scubastore.com/?search=Search&a...a=omer+stingray

klaasriie, mis ma sulle pakun, on hea vahepealne variant.

lestasid valitakse ikka kaalu järgi, raskem mees = jäigem lest, pisike naine = pehme lest. jäik lest ja väike kaal = jalgade väsimus ning hiljem kramp. pehme lest ja suur kaal = lest on katki ))) plastikuga ei ole võimalik jäikust reguleerida, kõik plastiklabad on kõvad, ning nende kaalu optimum on 100-110+ kg. lamineeritud plaat (klaasriie või karbon) lubab sulle ükskõik millise laba teha. mul endal on mitu erinevat: soft (kuni 70kg), medium (70-90kg) ja hard (100+), samas on olemas ka vahepealne medium-hard.

siin on video erinevatest karboonlabadest, soft, medium ja hard.
http://www.youtube.com/watch?v=SStC900n6XU...player_embedded

kui tahad siis annan sulle lestad proovimiseks, võin ka plastiku võrdlemiseks leida )))

ps. üldiselt talvel juba arutlesime seda, kasuta otsingut.
pps. kui tahad ikka plastiku osta, siis võtta vähemalt sellist, millel on võimalik laba vahetada (omer, seatec, h.dessault) ning ära võtta cressit ja imersioni (laba ja kaloss on koos). vahetataval kalossil on kaks eelist: 1. saab hiljem panna parema laba, 2. suvel kasutad 3-5mm ja talvel 7-9mm sokke ja ei pea sul kaks paari lestasid olema, ostad lihtsalt suuremaid kalosse juurde.
Attached thumbnail(s)
Attached Image

--------------------

+Quote Post
Kolmhark
post Sep 6 2011, 20:11:41
Postitus #7

Advanced Member

Kasutaja nr.: 220

Hud, ei tea kas tallinnasse ei saaks sebida prooviks su neid imelesti, mis mahuks 45 jala otsa ja oleks nii 100 kilo mehe jaoks. Maksaks transpordi kinni ja mine tea, äkki saad paar klienti juurde?

+Quote Post
hud
post Sep 6 2011, 21:09:39
Postitus #8

Advanced Member

QUOTE(Kolmhark @ Sep 6 2011, 21:11:41) *
Hud, ei tea kas tallinnasse ei saaks sebida prooviks su neid imelesti, mis mahuks 45 jala otsa ja oleks nii 100 kilo mehe jaoks. Maksaks transpordi kinni ja mine tea, äkki saad paar klienti juurde?

ma arvan, et ikka saab. selle kaalu jaoks soovitan karbooni, medium-hard või hard. võin mõlemat saata proovimiseks, kuid proovida tuleb ujulas! mis sokiga tahad kasutada? 5mm jaoks sobib suurepäraselt 46-48 h.dessault kaloss, 7mm'ga tuleb kohapeal proovida. kui võtta stingray kalossi, siis 47-48 5mm jaoks ja 7mm jaoks kas sama 47-48 või 49-50. helista mulle 55680255, lepime täpsemalt kokku.

--------------------

+Quote Post
Kets
post Sep 7 2011, 08:49:18
Postitus #9

Advanced Member

Kasutaja nr.: 325

TO HUD

Hommik

Jäi see sinu lesta värk natuke segaseks. Nagu ma aru saan, siis sinu pakutud lestad koosnevad kalossist ja plaadist? Kõik plaadid sobivad kõikide kalossidega? Nii et, mul oleks vaja endale sobiv plaadi komplekt ja kaks paari kalosse(suvi ja talv)?
Ja ned sinu pakutud hinnad kehtivad sinu kaubale või poe kaubale, 65+15jeuri???
Igatahes minul plaanis endale soetada, ehk täpasustad täpselt üle, mis kui palju ja kui Tartu kanti satun ehk saab kevadeks kaubale.

+Quote Post
Ken
post Sep 7 2011, 19:39:17
Postitus #10

Member
**

Kasulikke variante palju, tänan.
Tellimisega natuke jama, endal jalg 45, plaanis sokk ka sinna juurde osta. Hea oleks kui saaks lesta ennem jalga proovida koos sokiga. Muidu olen ise ka vaadanud Omeri tooteid. Martin, kas sa ise oled tellinud asju Lätist ?

+Quote Post
hud
post Sep 7 2011, 23:38:48
Postitus #11

Advanced Member

QUOTE(Kets @ Sep 7 2011, 09:49:18) *
TO HUD

Hommik

Jäi see sinu lesta värk natuke segaseks. Nagu ma aru saan, siis sinu pakutud lestad koosnevad kalossist ja plaadist? Kõik plaadid sobivad kõikide kalossidega? Nii et, mul oleks vaja endale sobiv plaadi komplekt ja kaks paari kalosse(suvi ja talv)?
Ja ned sinu pakutud hinnad kehtivad sinu kaubale või poe kaubale, 65+15jeuri???
Igatahes minul plaanis endale soetada, ehk täpasustad täpselt üle, mis kui palju ja kui Tartu kanti satun ehk saab kevadeks kaubale.

Iga noormaalne lest koosneb kahest osast: kaloss ja laba. Mul on palju erinevaid labasid ja kalosse. Kalossidest on pakkuda Omer Stingray ja H.Dessault. Labadest karboon ja klaasriee, karboon on 4 erineva jäikusega. Valmislestade (2tk) hind on 125 (klaasriie laba+kaloss) või 155 euri (karboon laba+kaloss). Sina saadad mulle oma kaalu ja jala numbrit, ning ma valin õiget lesta sinu jaoks. Kui kaloss sulle ei sobi, siis vahetan teise vastu. Kui jalg on 45, siis sõltuvalt tootjast tuleb 5mm'ga kastutada 46-48 (47-48) kalossi suurust, 7mm'ga tuleb proovida, kas istub see sama või võtad 49-50. Tõenäoliselt Omeri 47-48 sobib mõlemate sokidega. Kõik need asjad mul kohapeal olemas, samas on see kõik ka Tartu Sebakis müügil, seal saad ka vaadata, kuid mind pole.

ps. sokke ka leian, 5, 7 ja 9mm.

--------------------

+Quote Post
Kets
post Sep 8 2011, 09:47:32
Postitus #12

Advanced Member

QUOTE(hud @ Sep 7 2011, 23:38:48) *
Iga noormaalne lest koosneb kahest osast: kaloss....................

Ega midagi muud üle ei jää, kui tuleb järgi proovida. Nagu aru saan, siis labad on kodumaine toodang ja see lisab juba omaette väärtust biggrin.gif
Siiani kasutan suvalisest spordipoest ostetud plastik lestasi(maksid vist 200 eeku) ja no roostikus paras solberdada, aga kui tekib vajadus juba pikeb distants maha ujuda, siis võimalusel olen kaldale läinud ja jalutanud. Pool kilomeetrit vastuvoolu Pärnu jões on ikka tugev töö. wacko.gif
Sai ka Sebakist endale saapad ja mingid lestad saabastele muretsetud, et külmas soem oleks, aga jah. Sukelduda on norm, aga kala ei püüa. Saabastega lestad on jalas kohmakad, korjab igasugu sõltsusi ja jääb taimestikku kinni. On kui võõrkeha. Pealegi tekkis vajadus jalaraskute järgi. Teiseks, ei leidnud sobivat lesta ja ka kõige laiema liistuga lest jäi natuke jalalaba pigistama, mis tekitas peale poolt tundi ujumist valu.
Igatahes, algajatele kalastajatele, kel vähegi võimalus, siis minu soovitus on, et kalastamiseks ikka ja ainult kalossiga lest, st., et ilma saabasteta.
Minimaalne saapa+ lesta komplekt Sebakis tuli 2kiloeeku ja kalastamiseks täiesti sobimatu, samas 200eegused plastik junnid töötavad igati paremini.
Kindlasti on asi ka individuaalne, aga ......

Loodan, et varsti ka HUD´i toodangut kommenteerida saan. Seniks, aga lanti loopima ja palgapäeva ootama. biggrin.gif

+Quote Post
Ken
post Sep 17 2011, 22:57:32
Postitus #13

Member
**

Teadja mehed, mis lood carbon lestadega on. Neil kõvemad eelised kui plastik lestadel ????

+Quote Post
martin366
post Sep 18 2011, 13:38:24
Postitus #14

Advanced Member

QUOTE(Ken @ Sep 17 2011, 23:57:32) *
Teadja mehed, mis lood carbon lestadega on. Neil kõvemad eelised kui plastik lestadel ????

Labad kindlasti vastupidavamad. Nagu ka hud rääkinud on siis lestad palju etemad kui tavalised plastikjunnid.
Ostan ka kunagi carbon lestad ära, ilmselt kevadel wink.gif

+Quote Post
Kets
post Sep 18 2011, 17:55:54
Postitus #15

Advanced Member

QUOTE(martin366 @ Sep 18 2011, 13:38:24) *
Labad kindlasti vastupidavamad. Nagu ka hud rääkinud on siis lestad palju etemad kui tavalised plastikjunnid.
Ostan ka kunagi carbon lestad ära, ilmselt kevadel wink.gif

Hud pakub ka klaasriidest labasid. Hinna vahe on täiesti tajutav, aga kas kalastamisel ka vahet on?!?! Karbon ehk eestikeeli süsinik, on omad head ja vead, sama ka klaasriide kohta. Kindlasti ei anna klaasi ja süsi võrrelda plastiga.
Minu jutu mõte on see, et enne kui soetad sünikust labad tasub asi endale selgeks teha ja HUD´iga tugevalt konsulteerida. Sõna CARBON ajab enamus rullnokkadel jah "kõvaks", et kui ikka carbon, siis kindlasti väga vinge värk, ise teadmata, milleks vinge. Marketingis palju kraami millele lausa peale joonistatud süsinikriide muster ja seda ikka selleks et "kõvaks ajada.
Olen tegelenud aastaid lennumudelismiga ja hulgaliselt lugenud erinevatest materjalidest, erilist tähelepanu on saanud just nimelt süsinik, fiiber ja klaas. Tegelikuses on need materjalid väga erinevad, kui mitte ütelda, öö ja päev. Ise tegelikkuses ei kujuta ette puhtast süsinikriidest labasid, aga ega mina inseneer ei ole ja HUD´i toodangu saladusi ei tea. Kindlasti ma ei haktle HUD´i pakutava kraami kvaliteedis. Süsinikul on meeletu tõmbe tugevus, aga õhem plaat murdub vaevata kätevahel jne jne.
Kindlasti võiks asjatundjad kommenteerida.

+Quote Post
hud
post Sep 19 2011, 15:46:29
Postitus #16

Advanced Member

Karbonil on kaks eelist võrreldes klaasriidega.

1. …ja kõige olulisem. See materjal on kiirem. Süsinikriidest laba on kiirem võrreldes klaasriidest labaga, see sirgendab kiiremi. Seega, laba efektiivsus on suurem ning sulle on lihtsam ujuda.
2. Karbonist laba on natukene kergem ja õhem, kaaluvahet ei oska hetkel täpselt öelda, kuid see on ca 30g iga laba kohta.

Vastupidavuse mõttes on meie karbon- ja klaaslabad sarnased, seega pole mõtet karta, et see läheb katki. Siin tuleb ka ära mainida, et meie labad on kombineeritud = ei ole puhas süsinik. Talda juures on süsinikkihtide vahel lamineeritud klaasriie. Tald ei osale laba töös, see peaks olema väga jäik, ning selleks ei ole mõtet kallist materjali raisata. Laba keskosas, seal kus laba hakkab painduma, on karboni rohkem (klaasi vähem) ning labaots on puhtast süsinikriidest. Sellise struktuuriga on laba hind väiksem ning laba vastupidavam, samas on kõik süsinikriie eelised säilinud! Enamik süsinikriie labadest (nt Beuchat) on tehtud selle tehnoloogia järgi (kuid vähe tootjatest kirjutab sellest ausalt). N.ö. puhas karbon (C4, Trygons, XXone jne) maksab alates 250 eurist paari eest (sellele lisandub kalosside hind!). ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif, ning see on tõesti õrn. Puhaskarbon on vajalik nendele mehele, kes käivad vabalt ning rutiinselt 30-40+ meetrile. Meie vette jaoks piisab kombineeritud karbonist (mis on 2-3 korda odavam), samas sukelduvad mõned minu tuttavad nendes labades 40-50 meetrile ilma probleemideta ning on täiesti rahul. Nendele mehele, kes sügavale ei sukeldu piisab klaasriidest.

Nüüd kui rääkida minu valikust, siis on mul mitu erinevat karboni jäikust (mis sobivad igale maitsele), kuid hetkel ainult üks klaasriie jäikus, mis sobib <70-75 kg mehele.

--------------------

+Quote Post
sten
post Sep 19 2011, 17:53:55
Postitus #17

Advanced Member

Kasutaja nr.: 3

Eestis on kaks tipptasemel lestade tootjat Specialfins (www.specialfins.com) ja Leaderfins (www.leaderfins.com), hud pakub Leaderfinsi lestasi. Ise kasutan teist hooaega Specialfins Classic´ut, hetkel küll seda kodulehel pakkumises ei näe millegipärast.

+Quote Post
hud
post Sep 19 2011, 19:31:31
Postitus #18

Advanced Member

QUOTE(sten @ Sep 19 2011, 18:53:55) *
Eestis on kaks tipptasemel lestade tootjat Specialfins (www.specialfins.com) ja Leaderfins (www.leaderfins.com), hud pakub Leaderfinsi lestasi. Ise kasutan teist hooaega Specialfins Classic´ut, hetkel küll seda kodulehel pakkumises ei näe millegipärast.

Siin tuleb väike parandus, mitte tipptasemel, vaid maailma tipptasemel ))) ja see mis ma pakun, ei ole päris originaalne Leaderfins. Tõsi küll see on nende poolt tehtud, aga mõned muudatused on ka sees, neid tehakse spetsiaalselt meie klubid (freediving.ee) jaoks. Kalossid on meil hoopis teised ning paljud arvavad, et palju parimad kui originaalid tongue.gif .

ps. klaasriidest laba kaalub 390gr, karbon 320gr

--------------------

+Quote Post
Kets
post Oct 9 2011, 20:16:27
Postitus #19

Advanced Member

Sain nädalavahetusel HUDi käest soetatud klaasriidest lestad ää proovida. Ja kommentaar on sihuke, et võtab sönatuks. Lestadel on pealevaadates hirmuäratav pikkus, aga vees olles ei saa aru miskit.
Lestad oleks kui jala loomulik osa ja tundub, et vähema energiaga liigud rohkem.
Igatahes, kiidan taevani ja nüüd saan aru ka soovitusest, et lestade pealt kokku ei tasu hoida. Ja mis kõige parem, ei miskit muret sobivusega. HUD teadis mida pakkuda ja ei mingit ümbervahetuse jama. Plaadi jäikus sobib ja kaloss on kui jalga valatud.

Elagu korralikud lestad!

+Quote Post
martin366
post Oct 10 2011, 07:31:25
Postitus #20

Advanced Member

Sain ka Ketsi fiiberlestasid proovida, nagu öö ja päev võrreldes mu Beuchat Mundial Competitioniga.
Mõnusalt pehmed, ei käi üldse jalale. Ma soetan varsti süsinikust isendid, eks siis annan teada kuidas on smile.gif

+Quote Post

3 Pages V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 kasutaja(t) loeb seda teemat (1 külalist ja 0 anonüümset kasutajat)
0 kasutajat:

Display Mode: Standard · Muuda: Lineaarne · Muuda: Puu

Tekstiversioon Aeg hetkel: 21st August 2019 - 21:51:15